Xiaomi Smart Band 8 Pro, Avrupa’da satışa sunuldu

Xiaomi, bu ayın sonunda Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) en yeni Xiaomi 14 serisi akıllı telefonunu dünya çapında tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni telefonların yanı sıra, şirket geçen yıl Ağustos ayında Çin’de piyasaya sürdüğü Xiaomi Smart Band 8 Pro’yu da tanıtacak. Ancak resmi tanıtımından önce, bu fitness takip cihazı Avrupa’da satışa sunuldu bile.

Slovakya’daki bir üçüncü taraf e-ticaret mağazası olan maldo üzerinden 89 Euro fiyat etiketiyle satın alabilirsiniz. Şimdi sipariş verebilir ve teslimatın 3-5 gün içinde yapılacağı belirtiliyor. Listeleme ayrıca 24 aylık bir garanti süresi belirtiyor.

Ürün açıklaması, bunun “Avrupa pazarları için tasarlanmış” bir küresel varyant olduğunu açıkça gösteriyor. Özellikler, Çin modeliyle benzer olmasına rağmen.

Xiaomi Smart Band 8 Pro, Avrupa’da satışa sunuldu

Xiaomi Smart Band 8 Pro, bir fitness takip cihazı olmasına rağmen şık bir akıllı saat tasarımına sahip. 1.74 inçlik kare biçiminde bir AMOLED ekranı, 60Hz yenileme hızı ve 600 nit’e kadar parlaklık sunuyor. Ayrıca, 5 metreye kadar suya dayanıklıdır.

Fitness ve sağlık takibi açısından, Band 8 Pro, kalp atış hızı monitörü, SpO2 sensörü, uyku takibi, adet döngüsü izleme ve stres seviyesi takibi gibi temel özellikleri sunuyor. 150’den fazla spor modu desteği ve boks ile ilgili veriler için bir somatosensör sensörü de bulunuyor.

Cihaz, doğru rota takibi için birden fazla uydu sistemini destekleyen yerleşik bir GNSS çipi ile donatılmıştır. Ayrıca yerleşik bir sesli asistanı bulunuyor ve diğer Xiaomi akıllı cihazları için bir kontrol merkezi olarak görev yapabiliyor.

Fitness takibinin ötesinde, Band 8 Pro kamera ve müzik kontrolü, el feneri, hava durumu güncellemeleri ve bildirimler gibi temel yardımcı özellikler içeriyor. Cihazı çalışır durumda tutan şey ise Xiaomi’nin tek şarjla 14 güne kadar pil ömrü sağlayabileceğini iddia ettiği 297mAh kapasiteli bir bataryadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x