Fincan soğumadan adaylıktan el çektirildi

Geçtiğimiz günlerde CHP Parti Meclisi, İzmir’deki Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı. PM kararıyla CHP Çiğli Belediye Başkan adayı olarak da Uygar Yıldırım’ı seçti. En genç belediye başkan adayı olan Yıldırım, sosyal medyada hazırladığı propaganda videosuyla birlikte bir anda okların hedefi haline geldi.

FİNCANI KAPATTI AMA SOĞUMADAN GİTTİ..

‘Çocuk aday, ithal aday’ gibi nitelendirmelerle karşılayan Yıldırım özellikle TikTok’ta neşeli bir karakter ortaya koydu, fal baktı, kendisi için fincanını kapattı. Ama daha fincanı soğumadan adaylıktan alındığı haberi geldi. Yerine de Onur Emrah Yıldız aday olarak gösterildi.

SOSYAL MEDYASINDAN PARTİSİNİ ELEŞTİRDİ

Bu gelişmeler sonrasında ise Yıldırım bir video daha çekti ve partisini eleştirdi. Bu paylaşımı da X’ten yaptı.

“Durumu tarif edecek söz yok” diyen Yıldırım, “Genel merkezden gelen bir telefon, mesaj yok. Görevden alındığımı medyadan öğrendim. Ortada görevden alınmamı gerektirecek bir sebep yok. Geçmişim temiz, bir tane trafik cezam dahi yok. Videoyu bahane gösteriyorlar ancak video profesyonel bir şirket tarafından hazırlanmış, hedef kitleye ulaşma amacımız yerine gelmiştir. Bu video ile ulusal medyada yer aldık demek ki başarılı oldu. Böyle basit bir gerekçe sunmaları, üzdü, onurumu, gururumu kırdı” dedi.

Yaşananlar akıllara 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in efsaneleşmiş sözünü getirdi. Demirel, “Türk siyasetinde 24 saat bile çok önemlidir” demişti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x