Microsoft Teams Premium Yapay Zeka Arka Plan Oluşturma Özelliği Genel Kullanıma Sunuldu

Microsoft tarafından Aralık 2023 tarihinde Microsoft Teams video toplantıları için özel arka planlar oluşturan yeni bir özellik herkese açık bir ön izleme olarak kullanıma sunuldu. Şirket şimdi de yapay zeka tabanlı arka plan oluşturma özelliği artık tüm Microsoft Teams Premium kullanıcıları için genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Microsoft Teams blogundaki bir gönderide şirket şunları söylüyor: “Artık, üretken yapay zeka alanındaki en son gelişmelerle, fiziksel ve dijital alanlarınızı sorunsuz bir şekilde harmanlayabilir ve her arama için fiziksel toplantı alanınızda görülenleri yenilemenizi sağlayabilirsiniz. Bu teknoloji, sık sık iç mimar danışmanlığına ihtiyaç duymadan zahmetsizce oda temizlemeye, sanal bitkiler eklemeye veya özel etkinlikler için şenlikli dekorasyonlara olanak tanıyor.”

Yeni yapay zeka arka plan oluşturma özelliğine Microsoft Teams Premium’da “Video Efektleri” ve “Arka Planlar” bölmesinden erişilebiliyor. Yeni özellik, çevrimiçi bir video toplantısına katılmadan önce veya böyle bir toplantı sırasında kullanılabiliyor.

Kullanıcılar özellik sayesinde video arka planlarını birkaç farklı şekilde değiştirebiliyor. Bunlardan biri, daha temiz bir bakış açısı için uygulamanın ekranda görebileceği dağınıklığı kaldırarak videodaki arka planınızı temizliyor. Başka bir mod ise tam tersini yapıyor ve arka plana çok sayıda dekoratif obje yerleştiriyor. Bir diğer mod ise sanal bitkiler ekleyerek ev ofisinizde yeşil bitkiler varmış gibi gösteriyor. Özel bir olayı kutluyorsanız, sanal balonlar, flamalar veya diğer benzer nesneleri koyacak başka bir mod daha mevcut. Son olarak, “Beni Şaşırt” modu alanınızı dönüştürmek için 2B animasyon teması, su altı teması, Minecraft’ı anımsatan blok tarzı bir tasarım ve her tıklamada yeni bir deneyim sunan bir uzay mekiği teması gibi çeşitli stiller arasında geçiş yapma olanağı sunuyor.

Uygulamada yapay zeka yapımı arka plan temanızı seçtikten sonra “Arka plan Oluştur” seçeneğine tıklayabiliyorsunuz ve size aralarından seçim yapabileceğiniz iki seçenek gösteriliyor. İkisinden birini seçebilir veya iki seçenek daha oluşturmak için tekrar tıklayabilirsiniz. Birini seçtikten sonra kaydetmek için “Arka Planı Uygula ve Kaydet” seçeneğini seçebilir ve gelecekteki bir video toplantısı için tekrar kullanabilirsiniz.

Microsoft Teams Premium kullanıcıları bu özelliği 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilecek. Kullanıcılar eğer bu özelliği 30 Haziran’dan önce satın alırlarsa kullanıcı başına aylık 7 dolar, bu tarihten sonra ise kullanıcı başına aylık 10 dolar ödeyecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x